Warning: A non-numeric value encountered in /home/kosmxse/public_html/scrapbookingguiden/wp-content/themes/Divi/functions.php on line 5480

Idag åkte sambon till Norge med grabbgänget för att fira 17:e maj, så jag tyckte jag var förtjänt av någonting också. Han fick flyg tur och retur till Norge och jag fick mig en Cuttlebug – det gäller att prioritera här i livet :o).

Jag har en längre tid varit missnöjd med min stanstång QuicKutz Squeeze, men inte riktigt kunnat bestämma mig för om jag ska satsa på QuicKutz Revolution eller Cuttlebug. Efter lite googlande verkar Cuttlebug vara den Die Cutter maskin som finns i flest scrappares gömmor, åtminstone om man får tro forumtrådarna. Så jag litar på alla er andra scrappare att jag kommer bli nöjd med mitt köp.

Just nu badar sonen, men så fort han lagt sig blir det till att inviga min alldeles egna Cuttlebug.

Jag köpte min Cuttlebug i en lokal butik som heter Britt-Maries Pyssel och Pynt som tog hem den från Metalimo . Den kostade 895 kronor. Helt ok känns det som när jag letar runt på nätet, dessutom slapp jag frakt och fick den på 2 dagar. Stort tack Carina för att du finns och fixar allt jag vill ha!

Läs även min produktrecension av Cuttlebug >>